top of page
Vyhledat

XTERRA GERMANY – Evropský pohár – Sobota 17.8.2019

Začátek biku byl skutečné utrpení, nohy jsem roztočil až po nejtěžším stoupání, stoupání na Hvozd.

Moje malá premiéra na Evropské scéně.

Krásný závod s úžasnou atmosférou, stovkami závodníků a fanoušků z celé Evropy. Fandění po celé trati a to vše zmocněno přítomností rodiny a nejbližších. Bomba, mega super zážitek!

Plavání jsem zvládl na mé poměry řekl bych obstojně, první okruh jsem plaval dokonce dobře i takticky, držel jsem se v nohách o fous lepšího plavce, takže značka ideál! Po přeběhu a sérii delfíních skoků, kdy jsem byl hnán rodinou a fanoušky, jsem ztratil více energie než by bylo ideální a už to tak hladce nešlo. „Vodič“ mi uplaval a já šel za své zbylých 600 metrů. Ke konci mě doplavala skupinka, kterou jsem ale před sebe nepustil. Z vody nakonec vybíhám na 14. místě z cca 240 lidí. Depo bylo vcelku dobré a na kolo jsem vyjížděl těsně za první desítkou.

Při plavání jsem se párkrát napil, takže mi bylo trochu zle a samotné plavání mi vzalo i velkou porci sil, takže jsem tušil, že to nebude žádná užívačka! Na kole jsem se z počátku slušně trápil, ne a ne nastartovat motory a postupně mě začali předjíždět na kole silnější závodníci. Stoupalo se stoupalo a já do kopců ztrácel míň než po rovinách, nějak mi nešlo jet silově. Nebo nevím jak to popsat, do kopce jsem byl na stejno ba i lepší, ale na rovinách mi chyběl ten správný tah. Přišel nejnáročnější kopec, kopec na Hvozd, tam jsem tedy trpěl a točil nejlehčí převod jak o život, předjeli mě dva, možná tři lidi, kteří na tom byli v té chvíli líp. Nahoře na Hvozdu jsem si řekl, že Hvozd je za mnou a že to roztočím. Chtěl jsem také získat při kamenitém sjezdu, to se zadařilo a dole už jsem se cítil líp, nohy se trochu vzpamatovaly a já začal mírně dotahovat a opatrně přidávat, myslel jsem na to, že mě čeká ještě kus tratě a taky nelehký běh. Konečně začal závodit tak, jak jsem chtěl od začátku bajku. Dotáhl jsem dost lidí a do běžeckého depa dorazil kolem 15. místa.

Na běh sem vyrazil sebevědomě, běh mám silný a po kole jsem překvapivě nebyl zas tak prošitej. Bohužel v tom jsem se mýlil, nedokázal jsem to rozběhnout úplně na plný kule, a v sebězích mě začaly lechtat křeče do zadní strany stehen. Opatrně jsem tedy sbíhal a na rovinách to zkoušel rozpálit, to se docela dařilo a pár závodníků jsem předběhl. Závod jsem dokončil na 10. místě celkově v AG a na 4. místě v kategorii 25-29. Kdyby mi bylo 24 nebo 30, tak jsem 2. v kat, nebo kdybych byl Němec, tak jsem vicemajstr Německa v kategorii… Ale na kdyby se nehraje, jsem Čech a je mi 26! Čas plavání 1,5 km 00:23:15, bike 37 km (1100 m up) 01:53:05 – zde dostal největší nášup v porovnání s profíky, běh 10,2 km (160 m up) 00:43:43.

bottom of page