top of page
Vyhledat

Silniční triatlon Jiříkov 3.8.2019

Stupně vítězů Houmrova Triatlonu

Silniční triatlon o distancích 500 metrů plavání, 20 km kola a 5 km běh. Takto psáno v propozicích, nicméně plavání bylo rozhodně kratší, ostatní dle mého víceméně souhlasilo.

Startovní výstřel zazněl ve 12:30 a já se společně se stovkou dalších šílenců vrhl do mělkých vod zdejšího rybníka. Na první bóji to byla klasická mela a pár ran a kopanců jsem obdržel i daroval, ono to jináč v triatlonu ani nejde. 😊 Za první bójí jsem se již osamostatnil a vyplaval na prvním místě, depo se povedlo a na cyklistický okruh vyrážím jako první.

Dupu od začátku kola naplno, protože tuším, že se za mnou vytvoří skupinka a ta mě začne sjíždět. Po prvním okruhu ze dvou, jsem na čele stále sám a nevypadá to, že by se někdo blížil. Rozhodl jsem se tedy tempo ještě trochu zvýšit, ať mám na běh komfortní náskok. 

Do depa tedy přijíždím osamocen a běh jsem si už pohlídal. Cílovou pásku protínám s časem 53 minut a 36 sekund. O dvě minuty a kousek později dobíhá druhý závodník kterému gratuluji a vítáme závodníky další. Velmi svižný závod beru jako kvalitní rozjetí před nedělním, značně náročnějším, terénním triatlonem ve Varnsdorfu, kde si tradičně slézá kvalitní konkurence z Xterráckého prostředí.

bottom of page