top of page
Vyhledat

RECEPT: Grilovaná panenka, batátové pyré a sálát z rukoly a polníčku.

Ingredience na 2 porce

400 g BIO vepřová panenka 
4 ks středně velké batáty (sladké brambory)
1 ks menší pomeranč
Salát DUO Polníček/Rukola dle libosti
2 středně velké mrkve
Hrst Cherry rajčátek
Dvě hrsti slunečnicových semínek
Olivový olej
Koření na maso dle chuti 

Postup

Salát

Uplná easy klasika. Propláchneme salát DUO Polníček/rukola, mrkev zbavíme šlupky a poté pomocí škrabky na brambory či sýr vytvoříme hoblinky, rajčátka nakrájíme dle libosti a vše smícháme v misce. Posypeme slunečnicovými semínky, které jsme v ideálním případě namáčeli přes noc ve vodě, abychom aktivovali proces klíčení, a tím z této výtečné ingredience, získali co nejvíce živin. Na závěr zalijeme extra panenským olivovým olejem.

Batátové pyré

Předehřejeme si troubu na 180°C. Batáty omyjeme, podélně rozpůlíme, vyskládáme řezem nahoru na plech vyložený pečícím papírem. Řezy můžeme potřít olejem a posypat solí a pepřem. Batáty dáme do trouby a pečeme, dokud brambory nejsou zcela měkké. Mezitím si vymačkáme šťávu z pomeranče do sklenky, můžeme klidně celý. Když jsou batáty měkké, vyndáme je z trouby a lžící vybereme vnitřek brambor, který dáme do mixéru. Přidáme sůl, pepř, pomerančovou šťávu a rozmixujeme na hladké pyré, šťávu z pomeranče můžeme klidně přidávat postupně dle chuti.

Panenka

Panenku rozpůlíme, osolíme, opepříme a dáme do rozpáleného kontaktního grilu. Ogrilujeme pečlivě ze všech stran tak, aby na pohled nebylo viditelné žádné syrové místo. Obvykle by toto grilování nemělo trvat déle než 10-15 minut, chceme mít přeci panenku šťavnatou. Poté, co máme hotovo, necháme maso pár minut odpočinout, aby všechna šťáva zůstala uvnitř panenky.

A je hotovo 🙂

Přibližné nutriční hodnoty na jednu proci.

bottom of page